Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

 • Domů
 • Skladové stroje
 • Bazar
 • Servis
 • Letáky / Galerie
 • Kontakty
 • Blog

   

  Podmítače ve velkém záběru

  Podmítače ve velkém záběru

  Od techniky pro první rychlou podmítku vyžaduje praxe rovnoměrně zpracovaný půdní horizont a intenzivní promísení půdy se slámou. Pro splnění těchto požadavků nabízí firma Pöttinger své krátké talířové brány TERRADISC. A nyní uvolňuje pro mezinárodní trh velké verze TERRADISC 8001 T a 10001 T se záběrem osmi a deseti metrů.

  celý článek

   

  Lisy IMPRESS s tangenciálním plněním komory

  Lisy IMPRESS s tangenciálním plněním komory

  Konstrukce válce pro rovnoměrné plnění komory v celé šířce. Systém se sníženými nároky na obsluhu – neustálé přejíždění vpravo a vlevo po řádku není nutné.

  Jako experti v zemědělském strojírenství čelíme každý den výzvám praxe.

  Dvě varianty IMPRESSu pro různé požadavky

  Nabídka IMPRESS se skládá z lisů s pevnou komorou a s variabilní komorou. Ty jsou k dispozici ve dvou verzích: PRO a MASTER. Řezací ústrojí modelů PRO pro profesionální použití má 32 nožů, zatímco modely MASTER jsou vybavené počtem 16 nožů. Také se liší v šířce sběrače (PRO 2,30 metru a MASTER 2,05 metru). Otáčky pohonu jsou 1000 ot / min pro řadu PRO a 540 ot / min pro řadu MASTER.

  LIFTUP s horním plněním

  Horní tok materiálu nabízí mnoho pozitivních výhod: LIFTUP s tangenciálním tokem píce do lisovací komory. Dlouhý dopravní kanál zajišťuje rovnoměrné plnění komory. Stálá forma balíku i při vícenásobné manipulaci. Tangenciální vedení sklízeného materiálu pro jistý start lisování balíku. Dva páry (horní a dolní) agresivních startovacích válců. Unikátní koncept, který řeší problémy stávajících lisů – vysoké ztráty odrolem při využití většího počtu nožů. Výsledkem je vysoká výkonnost s velmi malými ztrátami kvalitního krmiva. IMPRESS nabízí stranově výsuvný nosník nožů EASY MOVE. Toto řešení nabízí maximální pracovní bezpečnost a celkový komfort obsluhy. Výměnu nožů lze provádět ve vzpřímené poloze těla mimo prostoru lisovací komory. Čím vyšší je počet nožů, tím důležitější je snadná údržba. Elegantní a pohodlné řešení výměny nožů u lisů IMPRESS.

  Patentovaný válec

  Konstrukce válce pro rovnoměrné plnění komory v celé šířce. Systém se sníženými nároky na obsluhu – neustálé přejíždění vpravo a vlevo po řádku není nutné. Vysoká stabilita i při nasazení v kamenitých oblastech. Tvar V pro optimální přísun do lisovací komory.

  Integrovaná ovíječka šetří pojezdy

  Integrovaná ovíječka šetří pojezdy

  S novou kombinací lisu s ovíječkou rozšiřuje společnost Pöttinger nabídku lisů na kulaté balíky Impress. Kombinace jsou navržené pro maximální provozní spolehlivost a flexibilitu. Vysoká výkonnost je dosažená při současném lisování i ovíjení a možnosti dvojitého odkládání balíků.

  celý článek

   

  Pöttinger potvrzuje pozici světového lídra

  Pöttinger potvrzuje pozici světového lídra

  Technika čelně nesených diskových žacích strojů ALPHA MOTION se zakládá na propracované kinematice aktivního nosného rámu. Základním principem závěsu je snaha o zachování konstantního přítlaku na žací lištu bez ohledu na změnu její polohy v rozsahu +/- 250 mm. Jedinečné přizpůsobení povrchu, které je šetrné vůči porostu i samotnému stroji.

  celý článek

   

  Sociální zemědělství
   

   

  Sociální zemědělství

   

  Sociální zemědělství propojuje zemědělský a sociální sektor. Představuje možnosti integrace zdravotně a sociálně znevýhodněných osob do společnosti prostřednictvím zaměstnávání, služeb rehabilitační a terapeutické péče (sociálních služeb), volnočasových a vzdělávacích aktivit v prostředí zemědělských farem a dalších organizací účelně působících při vytváření zdravých komunit ve venkovském prostředí. Koncept sociálního zemědělství rozvíjí a inovuje zemědělskou produkční oblast o její další složky a podporuje ostatní subjekty působící ve venkovských oblastech v diverzifikaci jejich činností.

  Sociální zemědělství je v České republice realizováno již několik let na mnoha zemědělských farmách, často ve spolupráci s nevládními organizacemi, které také stojí v počátcích rozvoje tohoto konceptu v ČR. V současnosti koncept sociálního zemědělství dostává stále větší pozornost díky finančním i nefinančním podporám zemědělského sektoru i osvěty u veřejnosti, protože je tato praxe rozpoznána jako přínosná a s velkým potenciálem pro společnost i venkovský prostor. Na Ministerstvu zemědělství byla zřízena Pracovní komise sociálního zemědělství, která si klade za cíl této oblasti hledat podporu a usnadnění rozvoje.

   

  hhh.jpg

  Rostoucí ceny slámy trápí farmáře v celé Evropě

  Chovatelé hospodářských zvířat a výrobci mléka v Evropě jsou nuceni platit stále větší ceny za slámu, kterou používají ke krmení i jako stelivo pro dobytek. Viníkem je horko a suché počasí, které v regionu snižuje úrodu. Růst nákladů dál zvyšuje tlak na farmáře, kteří již musí čelit jednomu z nejhorších letních období v celé historii. Mnozí musí nakoupit pro dobytek více sena, protože tráva na které se jejich stáda pasou, nevyrostla. Někteří odhadují, že jim náklady u relativně malých stád dobytka narostou o další tisíce eur, což jim při ročním bilancování způsobí značné ztráty.

   

  Pro všechny požadavky vhodný systém

  Pro všechny požadavky vhodný systém

  Pöttinger je inovativní rakouský výrobce, který svůj sortiment techniky stále přizpůsobuje měnícím se nárokům trhu. Je to zřejmé například na novince, žací kombinaci NOVACAT A10 CF se šnekovým dopravníkem. Tento systém souběžného shazování posečené píce na řádek se zcela obejde bez zařízení pro úpravu píce.

   

  IMG_20180914_110208.jpg IMG_20180914_110146.jpg      LIBVERADA 2018
   

  Již tradičně jsme se zůčastnili zahradnicko zemědělské výstavy, která proběhla v areálu školy SŠZaZe v Děčíně - Libverdě. Největším tahákem se stala ELEKTRO TŘÍKOLA, která přivedla velké množství zájemců....ale i dětí. Rádi jsme naše nejmenší seznámili s naší NOVINKOU. Dále jsme prezentovali novinky firmy Deutz Fahr, kterou zastupujeme jako jeden z výhradních distributorů na trhu. 

   

  Flexibilní koncept pro rodinné farmy

  Flexibilní koncept pro rodinné farmy

  V expozici společnosti Agrozet České Budějovice na letošním veletrhu Techagro byl značný prostor věnován strojům pro zpracování půdy a setí firmy Pöttinger. A to včetně podmítačů Terradisc, které jsou univerzálně využitelné pro podmítku i k úpravě osevních ploch přímo před setím. Multiline je flexibilní koncept, který dovoluje využití podmítače Terradisc a secího stroje v jedné soupravě s relativně lehkým traktorem, anebo i samostatné nasazení těchto strojů.

   

  Lis s integrovanou ovíječkou IMPRESS

  Koncipované pro obrovskou výkonnost

  S novou kombinací lisu s ovíječkou rozšiřuje společnost Pöttinger nabídku lisů na kulaté balíky IMPRESS.  Nové modely kombinují všechny funkce lisů IMPRESS s plně automatickým systémem ovíjení a umožňují tak vysokou pracovní rychlost a výkonnost. Koncepčně nová konstrukce ovíječky je speciálně přizpůsobená vysokému výkonu lisu. Kromě toho má ovíječka vysoký stupeň všestrannosti v závislosti na průměru balíků (od 1,10 m do 1,50 m) a požadovaném počtu ovinutí i překrytí fólie. Balík je po slisování ihned zabalený, což má pozitivní vliv na kvalitu výsledného krmiva. Dvě operace lze provádět při jednom přejezdu.

  V nabídce jsou kombinace IMPRESS 125 FC PRO s lisem s pevnou lisovací komorou a IMPRESS 155 VC PRO s lisem s variabilní lisovací komorou. Terminály POWER CONTROL nebo ISOBUS s automatizací všech funkcí nebo s možností postupného ručního ovládání. Navíc je k dispozici režim "dvojitý zásobník" při sklizni sena a slámy. Pro údržbu a servis je k dispozici pohodlná zadní řídicí jednotka.

  Originál je pouze jeden

  Ramena fólie ovíječky se spodním uložením – jedinečný technický koncept pro vysokou výkonnost a snadnou manipulaci s rolí fólie při výměně (nízká výška ramen stroje). Pro ovinutí slouží dvě ramena s otáčkami 36 ot./min. Snadné nastavení překrytí fólie od 50 do 70 procent. Přesun balíku z lisu na stůl ovíječky je zajištěný lineárně pohyblivou přenosovou jednotkou. Výměna rolí fólie je rychlá a snadná i díky hydraulicky sklopným zásobníkům rolí (v počtu 2x6), které jsou umístěné v chráněném prostoru bez možnosti znečištění. Stroj je navíc vybavený i systémem kontroly poškození fólie.

  Řezací ústrojí FLEXCUT 32 

  Také kombinace jsou vybavené originálním výsuvným nosníkem nožů FLEXCUT, který je vybavený 32 noži TWINBLADE s oboustranným ostřím a s nonstop jištěním každého nože. Kombinace IMPRESS jsou vybavené originálním nosníkem nožů EASY MOVE v základní výbavě. To znamená jedinečný komfort. Výměnu nožů lze provádět ve vzpřímené poloze obsluhy u nosníku nožů, který je vysunutý vedle lisu. Ze zkušenosti víme: Čím vyšší je počet nožů, tím důležitější je snadná údržba. Výměna nožů je u IMPRESS pro každého hračkou. Nože TWINBLADE s otočným ostřím (základní výbava) pro zlepšení kvality řezanky v průběhu denního nasazení a prodloužení životnosti nožů. 

  Rozteč nožů 36 mm - u lisů na kulaté balíky první na světě

  - Rozteč nožů 36 mm pro vyšší slisovanost senáže pro zlepšený proces konzervace.

  - Vyšší hmotnost balíku až o 15% s využitím až 32 nožů.

  - Snížení potřeby skladovacích prostorů.

  - Menší nároky na logistiku dopravy a manipulaci.

  - Nižší celkové náklady na dopravu a skladování.

  - Vyšší hospodárnost sklizně redukcí nákladů na síť a fólii.

  - Nejlepší kvalita krmiva při nejnižších nákladech na sklizeň, dopravu a skladování.

  The perfect flow – jedinečné

  Konstrukce s rotorem s horním plněním lisovací komory. LIFT UP s tangenciálním tokem píce do komory pro jistý start lisování balíku. IMPRESS zpracuje každý materiál – krátký, dlouhý, suchý, zavadlý, seno, slámu nebo senáž. Řešení umožňující rovnoměrné plnění komory v celé šířce. Systém se sníženými nároky na obsluhu - neustálé přejíždění vpravo a vlevo není nutné. Konstrukce LIFT UP umožňuje také horní uložení řezacího ústrojí.

  Aktivní sběrač s příčným výkyvem, rotor LIFT UP s horním plněním, 32 oboustranných nožů TWINBLADE nebo výsuvný nosník nožů EASY MOVE jsou jen některými z předností kombinace IMPRESS.

   

  Čelně nesený diskový žací stroj NOVACAT ALPHA MOTION MASTER

  Čelně nesený diskový žací stroj NOVACAT ALPHA MOTION MASTER

  „Plovoucí řez“ nyní i pro menší traktory.

  NOVACAT ALPHA MOTION je platforma pro vysokou kvalitu sečení a šetrný řez. Nejlepší kopírování nerovností, minimální odrol, precizní práce bez zvýšených nároků na obsluhu jsou oprávněnými požadavky uživatelů. Konstrukční detaily a funkce strojů v podstatné míře přispívají ke kvalitě získávané píce při současném snižování nákladů na její výrobu. Pouze kvalitní krmivo zvyšuje užitkovost a zlepšuje zdravotní stav skotu. Čelně nesené žací stroje ALPHA MOTION jsou u našich zemědělců známé svojí výkonností a spolehlivostí již řadu let. Tuto řadu nyní doplňujeme o pět modelů v provedení MASTER - diskové žací stroje NOVACAT 261 ALPHA MOTION MASTER, 301 ALPHA MOTION MASTER a 351 ALPHA MOTION MASTER a bubnové žací stroje EUROCAT 311 ALPHA MOTION MASTER a EUROCAT 311 ALPHA MOTION PLUS MASTER.

  Nové modely MASTER jsou agregované s traktorem pomocí čelního tříbodového závěsu. Nosný rám žacího stroje je zkrácený o 34 cm. Těžiště posunuté blíže k traktoru a snížení hmotnosti o 40 kg minimalizují mj. spotřebu paliva. Výška zdvihu v přepravní poloze je u všech modelů 30 cm. MASTER není možné použít v kombinaci s prstovým lamačem ED nebo mačkacími válci RCB. Díky optimalizaci nového závěsu lze MASTER efektivně využívat i s traktory menších výkonových tříd (maximální rozměr pneumatik na přední nápravě 28").

  MASTER jsou vizualizované v novém atraktivním designu se světle šedým nosným rámem. Neobvyklá konstrukce umožňuje rovněž dokonalý výhled na žací plochu. Osvědčená kinematika kopírování nerovností ALPHA MOTION a stabilní žací lišty s pohonem TRI DRIVE zůstaly zachovány.

  Jedinečné kopírování nerovností

  Čelní žací technika ALPHA MOTION se zakládá na propracované kinematice nosného rámu. Na nerovnosti terénu nereaguje pouze vlastní žací lišta, jak je to obvyklé u většiny systémů, nýbrž i nosný rám. Při kopírování nerovností se pohybuje celá lišta společně s aktivním nosným rámem!

  Do nástavbového modulu ALPHA MOTION jsou integrovány dvě dostatečně dimenzované pružiny. Tyto pružiny garantují rovnoměrné odlehčení žací lišty v širokém rozsahu. Jedná se o jednoduché, a přesto velmi účinné odlehčení, které je použitelné za všech pracovních podmínek. Celá žací lišta je tím pádem při povrchových vyvýšeninách nadzvednuta, při klesání spuštěna níže.

  NOVACAT ALPHA MOTION MASTER se vyznačuje originálním kopírováním nerovností, které vytváří základ pro čistou sklizeň a kvalitu krmiva.

  logo ZV ori.jpg

  Vzhledem k suchu je za určitých podmínek možné dřívější pokosení ploch zařazených v titulu Ochrana chřástala polního

   

  V souvislosti se suchem, které zasáhlo Česko, se na ministra zemědělství Miroslava Tomana obrátily nevládní organizace s požadavkem povolit dřívější pokosení pozemků zařazených do titulu Ochrana chřástala polního, a to na základě institutu ohlášení zásahu vyšší moci.

  Vzhledem k závažnému dopadu sucha na krmivovou základnu pro hospodářská zvířata je tak možné dřívější seč ploch zařazených do titulu Ochrana chřástala polního provést, a to na základě individuálního ohlášení zásahu vyšší moci žadatelem na Státní zemědělský a intervenční fond (SZIF). Žadatel musí podat ohlášení v souladu s platnými právními předpisy na místně příslušném Oddělení příjmu žádostí a LPIS SZIF (OPŽL).

  Ohlášení zásahu vyšší moci bude uznáno pouze na těch dílech půdních bloků, ke kterým bude doloženo souhlasné stanovisko místně příslušného orgánu ochrany přírody (regionální pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny nebo správa příslušného národního parku, OOP). V tomto stanovisku OOP potvrdí, že se na daném stanovišti chřástalové již vyhnízdili, nehrozí riziko usmrcení chřástalích mláďat, a dřívější seč je tak možné provést.

  SZIF nebude pro uznání ohlášení zásahu požadovat doložení potvrzení Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) o tom, že v dané oblasti panuje sucho. Zemědělci tak nemusí požadovat po ČHMÚ individuální potvrzení sucha na jejich pozemcích. 

   

  hhhh.png

   

  Účet zemědělců za sucho: 11 miliard

  Až na 11 miliard korun odhadují zemědělci škody, které letos napáchalo sucho. Od státu budou chtít odškodnění alespoň ve výši 2 miliard. Nejvíc se nedostatek vláhy podepsal na obilovinách, chmelu nebo cukrové řepě. Naopak řepce suché počasí nevadilo.

   

   

  Řešení pro velký pracovní záběr

  Řešení pro velký pracovní záběr

  V expozici společnosti Agrozet České Budějovice, a. s., bylo na výstavě Techagro možné zhlédnout celou řadu novinek a inovací techniky firmy Pöttinger. SYNKRO 4030 T NOVA se třemi řadami šípových radliček a řezacím válcem Packer dokáže zabezpečit podmítky či zpracování půdy do hloubky 15–18 cm. Po osazení úzkými radličkami je možné i kypření do větších hloubek. Secí stroj TEGOSEM dovoluje souběžné setí meziplodin.

   

  Na setí meziplodin s novým strojem

  Na setí meziplodin s novým strojem

  Firma Pöttinger je tradičním výrobcem secích strojů. Její nový přírůstek – stroj TEGOSEM – je využitelný v kombinaci s krátkými talířovými branami nebo radličkovými kypřiči Pöttinger pro výsev meziplodin při jednom přejezdu. Tím se ušetří čas, náklady a sníží se počet přejezdů po poli.

   

  2e7b3537162aaa03fef87506cc0c82d1.jpg

  Denně ubývá 25 hektarů zemědělské půdy

  Výměra obhospodařované zemědělské půdy se trvale zmenšuje, varují statistici. Od roku 2000 jí ubylo téměř 148 tisíc hektarů, to znamená 25 hektarů denně, zjistil ČSÚ ve strukturálním šetření o zemědělských subjektech.

  I když se množství zemědělských podniků a firem od roku 2000 téměř nezměnilo (-0,1 procenta), v roce 2016 se snížil počet fyzických osob, tedy konkrétních osob podnikajících samostatně v zemědělství (-1,3 procenta) ve prospěch právnických, tedy firem a podniků ( 10,5 procenta).

  Zmenšila se také průměrná výměra zemědělských subjektů, a to ze 136 na 130 hektarů. Mezi roky 2000 a 2016 ubylo v agrárním sektoru přes 40 tisíc pracovníků, uvádí v analýze Marcela Mácová z oddělení statistiky zemědělství a lesnictví ČSÚ.

   

  logo ZV ori.jpg

  Země živitelka, 45. ročník

  23.-28.8.2018 volná plocha před pavilonem B1

  POZVÁNKA

  Proč navštívit Země živitelku

  • Více než 500 vystavovatelů
  • Přes 21 000 mvýstavních ploch
  • Cca 110 000 návštěvníků
  • Kulturní i odborný program
  • Program i pro rodiny s dětmi
  • 6 dnů plných netradičních zážitků

   

  logo deutz 2.jpg

  Společnost ZV AGRO a. s., je autorizovaný dealer DEUTZ-FAHR v  České republice. Jsme schopni dodávat plný sortiment zemědělské techniky pro rostlinnou výrobu a živočišnou výrobu. Zajišťujeme dodávky náhradních dílů včetně záručního a pozáručního servisu. Jsme autorizovaným distributorem zemědělské, lesnické a komunáln í techniky světových i domácích značek.

   

  Obrázek5.png

  100 000 produktů a navyšujeme dál !!!!!

  ZV AGRO a jeho eshop  je jeden z největších na prodej náhradních dílů, opotřebitelných dílů a příslušenství pro zemědělskou, lesnickou a komunální techniku. Rádi  Vám poradíme s výběrem náhradních dílu a navrhneme optimámlí řešení.

   

   

   

   

  Nová technika Žací stroj PÖTTINGER NOVACAT 301 alpha-motion RC Žací stroj PÖTTINGER NOVADISC 730 - kombinace Shrnovač píce RAVAK SB 3621 Lis PÖTTINGER IMPRESS 155 V PRO Radličkový podmítáč PÖTTINGER SYNKRO 4030 NOVA Bubnová sekačka Z 042 nebo Z 042/4 nebo Z 042/2 Luční smyky 6 m Žací stroj PÖTTINGER NOVACAT 301 alpha-motion Paletizační vidle Kleště na kulaté balíky
  Bazar Nákladní přívěs BSS PV 20.15 L Lis na kulaté balíky PÖTTINGER ROLLPROFI 3200 LSC Luční válce 3 m Nesený postřikovač 800 litrů Mobilní nádrž na naftu FDD 420, objem 420 litrů Jednostranný pluh 4 x 30 cm Diskový podmítač Pöttinger TERRADISC 3001 Tažený postřikovač MGM MAGNUM 4200 litrů Branosmyky 6,3 m Radličkový podmítač 2 m
  Fotogalerie Zahrada Čech 2013 Zahrada Čech 2013 Zahrada Čech 2013 Zahrada Čech 2013 Libverda 2014 Libverda 2014 Libverda 2014 Libverda 2014 Libverda 2014 Libverda 2014
  Tvorba webových stránek